Dlaczego Dom dla Każdego jest energooszczędny?

Dlaczego Dom dla Każdego jest energooszczędny?

Aktualności 24-02-2019

Dlaczego Dom dla Każdego jest energooszczędny?

Firma Dom dla Każdego stara się w każdej swojej realizacji wybudować budynek z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć budowlanych, włączając w to nowinki techniczne i technologie sprawdzone zarówno pod względem jakościowym jak i ekologicznym. Odwiedzając domy modelowe można zauważyć niezwykła dbałość o detale wykończenia, co spotyka się z dużym uznaniem klientów. Jest to wynik filozofii firmy, realizowanej od procesu przygotowania inwestycji, poprzez budowę, aż po wspomniane wykończenie.

 

 5c72ba1dc2551-ddk30.jpg

 

Dom energooszczędny to nie tylko kwestia wyboru sposobu ogrzewania i ocieplenia. Realizując postulat energooszczędności należy uważać na wszelkie aspekty budowlane już od momentu prac fundamentowych. Dom dla Każdego na tym etapie stosuje izolację poziomą i  pionową z wykorzystaniem papy i emulsji bitumicznych. Do ocieplenia pionowego fundamentów zdecydowano się użyć materiału styrodurem o grubości 10cm, który jest twardszy i bardziej wodoodporny od styropianu . Ściany domu buduje się z 25 centymetrowego pustaka ceramicznego, posiadającego znakomite właściwości izolacyjne, dodatkowo uzupełnionego zewnętrznym ociepleniem -15 cm styropianem grafitowym oraz tynkiem akrylowym. Jak wiemy ciepło lubi uciekać w miejscach łączeń i przez dach. Te pierwsze ekipa budowlana stara wykonywać się największą starannością, natomiast dach izoluje się stosując klasyczne rozwiązania. Na zewnątrz wykorzystuje się dachówkę betonową, będącą rozsądnym kompromisem między trwałością i ceną. Kolejnym newralgicznym punktem są okna. Dom dla Każdego zdecydował się na szyby trzywarstwowe w systemie sześciokomorowym na profilach Aluplastu.

 

Na koniec kwestia ogrzewania - podnoszona już jakiś czas temu w jednym z artykułów. Zważywszy na wygodę i ekologię oraz mając na uwadze kwestie ekonomiczne, firma - wychodząc na przeciw oczekiwaniom i trendom, wykorzystuje do ogrzewania gaz. Przy właściwym standardzie wykończenia i jakości wykorzystanych technologii, taki wybór niesie ze sobą same pozytywy - oszczędność czasu, czystość paliwa i brak produktów spalania, wygoda użytkowania. Te wyliczenia z pewnością niwelują jedyną niedogodność związaną z gazem - nieco wyższy koszt paliwa. Jednak zważywszy na wielkość domów mieszkalnych oferowanych przez Dom dla Każdego takie rozwiązanie jest najlepszym wyjściem. Warto dodać, że zewnętrzne przyłącze do sieci gazowej wykonuje dostawca gazu, który ponosi odpowiedzialność za jego wykonanie. Umowę o włączenie do sieci gazowej zawiera natomiast kupujący. Energooszczędność domów oferowanych na osiedlach realizowanych przez Dom dla Każdego, jest nie tylko deklaratywna i wynikająca z dokumentacji, ale przede wszystkim zaświadcza o niej wieloletni dorobek i zadowolenie kilkuset Klientów rozsianych po całym województwie śląskim.